اخبار
1398/7/10 چهارشنبهمعاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد
دایر شدن 8بیمارستان صحرایی  در مرزهای کشور
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دایر شدن 8بیمارستان صحرایی در مرزهای کشور در ایام اربعین حسینی خبر داد.

.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دایر شدن 8بیمارستان صحرایی در مرزهای کشور در ایام اربعین حسینی خبر داد.

دکتر علیرضا رئیسی ظهر امروز در بازدید از مرز شلمچه در آستانه آغاز پیاده‌روی اربعین حسینی در گفتگو با خبرنگار وب‌دا در خرمشهر اظهار داشت: وضعیت در این مرز بسیار خوب است و از نظر زیرساخت آمادگی وجود دارد و در حوزه نیروی انسانی و پشتیبانی نیز وضعیت مناسب است.

وی اضافه کرد: تعداد تخت‌های بیمارستانی که در محدوده فعالیت آبادان، خرمشهر و شادگان آماده خدمات‌رسانی هستند 700 تخت است و توصیه کردیم در این ایام 25درصد تخت‌ها حتما خالی بمانند تا در حوادث و یا بیماری‌های احتمالی از آنها استفاده شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: با توجه به اینکه مرز شلمچه میزبان زائران کشورهای دیگر بویژه افغانستان و پاکستان نیز است باید میزبان خوبی برای این زوار عزیز هم باشیم و در این خصوص نیز تلاش‌های بسیار خوبی صورت گرفته است.

دکتر رئیسی خاطرنشان کرد: باید به این موضوع نیز توجه باشیم که زائران در برگشت با خستگی و ضعف‌های عضلانی مواجه هستند و به همین خاطر نیاز است که در برگشت نیز از آمادگی کامل برخوردار باشیم.

وی به استقرار 15 آمبولانس در مرز در ایام پیاده‌روی اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: در همین راستا 4اتوبوس آمبولانس و 54موتورلانس نیز آماده خدمات‌رسانی در این مرز هستند ضمن اینکه هلی‌کوپتر نیز در موارد خاص آماده اعزام است.

این معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصرح کرد: تعداد 200نفر از همکاران بهداشت محیط، بیماری‌ها و مراقبت‌ها در این ایام در منطقه حضور  دارند و با دقت کامل مسائل را بررسی خواهند کرد.

وی همچنین از آمادگی اورژانس کشور برای خدمات‌رسانی در این ایام گفت و اضافه کرد: امسال تفاهم‌نامه بسیار خوبی را با وزارت بهداشت و درمان عراق منعقد کردیم و در کشور میزبان نیز بازرسی‌ها و گشت‌های مشترکی خواهیم داشت. همچنین پایگاه‌ها و بیمارستان‌های عراقی نیز نهایت همکاری را با ما خواهند داشت.

دکتر رئیسی اضافه کرد: پیش‌بینی ما این است که امسال 3میلیون زایر از مرزهای ایران برای زیارت کربلای معلی در ایام اربعین از مرزهای ایران عبور خواهند کرد.

وی از باز بودن مرز خسروی در ایام پیاده‌روی اربعین خبر داد و گفت: دستگاه‌های سیار نیز امسال به کمک نیروهای بهداشت محیط خواهند آمد تا سلامت غذا و روغن به صورت مستمر بررسی شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: 3گروه در این ایام آموزش خواهند دید و زائران، موکب‌داران و همکاران بنده این گروه‌ها را تشکیل خواهند داد، ضمن اینکه موکب‌ها همه شناسنامه‌دار شده و در این راه گام خوبی برداشته می‌شود.

وی با بیان اینکه مشکلی از نظر دارو وجود ندارد گفت: در مجموع 8بیمارستان صحرایی در مرزها دایر می‌شوند و پیش‌بینی شده است که دانشگاه‌های پشتیبان نیز در این مسیر همراه باشند.

دکتر رئیسی با تاکید بر این مهم در روزهای پیاده‌روی اربعین سید و سالار شهیدان همه دستگاه‌ها مسئول هستند، بیان کرد: هیچ مشکلی از نظر بیوتروریسم وجود ندارد و نگرانی‌ای از بابت امنیت نخواهیم داشت.

پیش از حضور دکتر رئیسی در مرز شلمچه ابتدا جلسه‌ای برای ارائه گزارشی از اقدامات انجام‌شده از سوی دانشکده علوم پزشکی آبادان در معاونت آموزشی این دانشکده برگزارشد.

در ادامه معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تیم همراه برای ادای احترام به مقام شامخ شهدای شلمچه راهی یادمان مشهد شهدای این منطقه شدند.

در این بازدید دکتر عاطفی، معاون اجرایی معاونت بهداشت وزارت بهداشت؛ دکتر مطلق، مشاور معاون بهداشت و مدیرکل حوادث و بلایای وزارت؛ دکتر گویا، مدیر کل پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های این وزارت؛ مهندس فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت و دکتر سلمان‌زاده، رئیس و معاونان دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز حضور داشتند.


بیشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 87369
تعداد بازديد کنندگان سايت: 19119191 تعداد بازديد زيرپورتال: 135005 اين زيرپورتال امروز: 352 سایت در امروز: 18378 اين صفحه امروز: 286